Stejně jako každý rok, i letos pořádáme vánoční akademii. Tentokrát v duchu detektivního vyšetřování.

Píše se rok 1931, v Čechách se začínají projevovat následky krachu na americké burze a propuká velká hospodářská krize. Po událostech tzv. Černého pátku také nápadně narůstá kriminalita. Na ulicích není bezpečno, majetek i život jsou v ohrožení. Každý má motiv, všichni chtějí víc a už není z čeho brát.

Přijďte nasát napjatou atmosféru 30. let minulého století a odhalte zločiny na naší Studentské akademii ve čtvrtek 19. 12. 2019.


K vánoční náladě na gymnáziu patří i rušné přípravy na studentskou akademii, která se koná v místním kině. Organizátory jsou studenti septimy a 3.A, kteří se tímto způsobem připravují na složitější organizaci Maturitního plesu.

Akademie má většinou libovolné téma (v minulosti například Talentová soutěž nebo Vědecká konference o vesmírných objevech) a jednotlivé třídy si na toto téma připravují vystoupení. Měli jsme tu snad už všechno od vtipných scének přes pěvecká a taneční čísla až po úžasná učitelská vystoupení. Díky technicky nadaným studentům doplňují celkovou atmosféru Studentské akademie i skvělé světelné efekty, UV světla a mnoho mlhovačů.