Vážení rodiče,

rádi bychom vás touto cestou informovali o možnosti přípravy na mezinárodní jazykové zkoušky přímo na Gymnáziu J. S. Machara v Brandýse nad Labem.

Jedná se o přípravné kurzy na zkoušky Cambridge English z angličtiny (známé KET, PET, FCE a dětské YLE). Více informací k samotným zkouškám naleznete na: www.cambridgeenglish.org

Administrátorem zkoušek je Evropské centrum jazykových zkoušek (www.elec.eu). Zkoušky Cambridge English jsou uznávané jak u nás, kde jsou zařazeny na seznam standardizovaných jazykových zkoušek Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, tak i po celém světě.

Od roku 2016 absolvovalo na Gymnáziu Františka Palackého v Neratovicích a na Gymnáziu Jana Palacha v Mělníku přípravné kurzy Cambridge English přes 200 studentů.

Cílená příprava ke složení jazykové zkoušky dodává studentovi motivaci ke zlepšení své angličtiny. V přípravném kurzu dostane student značný prostor ke konverzaci a praktickému procvičení jazyka.

Po úspěšném absolvování zkoušky obdrží student certifikát, který mu mimo jiné výrazně zvyšuje šanci na přijetí na vysokou školu či získání lepšího zaměstnání.

Přípravné kurzy na zkoušky Cambridge English budou probíhat jednou týdně v odpoledních hodinách přímo v budově GBL.

Cena za 1 vyučovací lekci je 170,-/90 min. Kurzovné je účtováno na celý rok podle počtu lekcí (např. 20 lekcí/90 min je za 3 400,- Kč + učebnice cca 350,- Kč). Platit lze ve 2 splátkách. Přípravné kurzy začínají od října a trvají do poloviny května.

V příloze zasílám přihlášku na kurz – z důvodu malých studijních skupin (max. 10 studentů v kurzu) doporučujeme odeslat naskenovanou přihlášku zpět na tuto mailovou adresu co nejdříve. Přihláška je v této fázi nezávazná – na základě Vaší přihlášky Vám zašleme přístupové údaje do aplikace test:fest. V této aplikaci si zájemci o kurz otestují své znalosti AJ a podle dosažených výsledků dojde k předběžnému rozřazení studentů dle jejich jazykové úrovně.

Pro letošní školní rok otevíráme:

kurz PET – úroveň B1 – každý čtvrtek od 3. 10. 2019 do 14. 5. 2020 od 15:00 – 16:30

kurz FCE – úroveň B2 – každý čtvrtek od 3. 10. 2019 do 14. 5. 2020 od 16:30 – 18:00

Kurzy povede naše osvědčená lektorka Jitka Davies, která vede již několik let přípravné kurzy na GFP v Neratovicích.

V případě dotazu k průběhu zápisu do kurzu mě neváhejte kontaktovat na tel. 773 581 088 nebo na mail melnik@elec.eu.

S pozdravem Jana Jindřichová

Jana Jindřichová, Evropské centrum jazykových zkoušek, tel. 773 581 088, melnik@elec.eu, www.elec.eu