V úterý 26.4. vybraní běžci našeho gymnázia reprezentovali školu v semifinálovém závodě Juniorského maratonu “Běžíme pro Evropu 2022”. Závod se konal na Výstavišti v Holešovicích. Společně s námi závodili sportovci z více než 70 škol z Prahy a Středočeského kraje. Na naší soupisce byli: Michal Pěkný (4.A), Šimon Kolář (4.A), Silvie Koudelková (4.A), Sabina Strachová (4.A), Jan Veškrna (SP), Matyáš Langer (OK), Emma Kozubíková (2.A), Tobiáš Novotný (SE), Ondřej Ptáčník (1.A) a Ondřej Sadil (KVI).

Podmínky pro běh byly ideální, celou dobu svítilo slunce, foukal nám vítr do zad a nohy se nám na trati zvedaly samy. I když celý tým nebyl složen pouze z atletů, ale i jiných sportovců, jsme nakonec s časem 3:04,43 obsadili 5. místo ve Středočeském kraji a 18. místo mezi všemi zúčastněnými týmy včetně Prahy.

Domů jsme přijeli v dobré náladě z nových společných zážitků a přátelské atmosféry, která na akci panovala. Těšíme se na další úspěšnou reprezentaci školy.